Талантливый воин и командир

1943 жылы 30 қаңтарында Мәлік Ғабдуллинге жауынгерлік тапсырмаларды орындау кезінде көрсеткен ерен еңбегі үшін Кеңес Одағының Батыры атағы берілді. Мәлік Ғабдуллинге Батыр атағын алып, «Алтын Жұлдыз» медалін табыс ету күні қазақ тарихындағы елеулі оқиғалардың бірі.

Айтулы күнге орай Көкшетау қаласындағы «Экос» №13 мектеп гимназиясында Мәлік Ғабдуллин музейінің қызметкерлері Эльмира Ержанова Мәлік Ғабдуллиннің өмірі мен шығармашылығынан сыр шертетін «Ғажайып өмір баспалдақтары» атты жылжымалы көрмемен таныстырса, Инара Кусаинова«Талантливый воин и командир» атты тақырыпта дәріс оқыды.

Біз кешегі мен бүгінгінің һас батырларын болашақ жас өрендерге үлгі ете отырып, Мәлік батырдың лайықты ізбасарларын тәрбиелеуді ең басты міндетіміз деп білеміз.